SKŘIVÁNEKDětský pěvecký sbor

„SKŘIVÁNEK“

Vítejte na stránkách dětského pěveckého sboru z Jablonce nad Nisou

Dětský pěvecký sbor byl založen v roce 1986 na základě podnětu odboru školství v Jablonci nad Nisou a vedením sboru byla pověřena učitelka mateřské školy Věra Pokorná. Skřivánek navštěvují děti předškolního věku. V repertoáru mají písně lidové a umělé odpovídající jejich věku.

Za dobu svého trvání vystoupil sbor při různých kulturních akcích, benefičních koncertech,festivalech a přehlídkách. Děti vystupovaly v rozhlase, televizi, jejich pódiem byla Bertramka, Křižíkova fontána, Kongresové centrum, divadlo Ungelt, Smetanova síň Obecního domu v Praze a další. Sbor vystupoval se známými umělci, například s Editou Randovou, Jaroslavem Svěceným, Radkou Fišarovou a dalšími, v zahraničí reprezentoval v Itálii, Německu, Chorvatsku, Španělsku, ve Francii a ve Vídni na světovém vánočním festivalu.

Dětský pěvecký sbor je organizátorem akcí Jablonecká písnička, Vánoce se Skřivánkem, Rozloučení s budoucími školáky, Kytička písniček, nahrál své druhé CD. Skřivánek je oceňován, jak ze strany odborníků, tak i široké veřejnosti.